Biżuteryjki dla WOŚP.

Inicjatywa - Biżuteryjki dla WOŚP.
Biżuteryjki dla WOŚP, edycja 2015. 
Źródło: http://bizuteryjkidlawosp.pl
Jedną z bardzo ciekawych inicjatyw, która zrodziła się w 2012 roku w środowisku rękodzielników jest projekt „Biżuteryjki dla WOŚP”. Jego pomysłodawczynią jest projektantka biżuterii MarisellaEdyta Woźniak. Akcja skupia grono zaprzyjaźnionych projektantów z całej Polski, którzy raz w roku, specjalnie dla „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, tworzą wspólnie unikatowe egzemplarze biżuterii artystycznej, z której sprzedaży środki przekazują na WOŚP. 

Grono Biżuteryjek dla WOŚP powiększa się. 


Z roku na rok grono twórców powiększa się. Początkowo w 2012 roku była to grupa 23 osób, które wspólnie stworzyły 7 bransoletek z sercowymi charmsami, każdy projekt był wykonany ręcznie przez inną osobę.

Beata Pawlikowska w naszyjniku Wędraś - Biżuteryjki dla WOŚP.
Beata Pawlikowska w naszyjniku Wędraś.
Źródło: http://bizuteryjkidlawosp.pl
W 2013 roku grupa około 150 osób, stworzyła 23 bransoletki z charmsami. A także niesamowity naszyjnik w technice sutaszu „Tęczak”. W jego powstaniu wzięło udział 60 osób z całej Polski, a dwa elementy przyleciały z Włoch. Prace projektantów w jedną całość połączyła projektantka Saadia – Ewelina Rząd, pomysłodawczyni naszyjnika. W roku 2013 powstał również wyjątkowy naszyjnik „Wędraś”, który powstawał podczas podróży po Polsce, w warsztatach 10 projektantek, a także naszyjnik miedziany „Miedziak”.

W edycji przygotowującej biżuterię na finał WOŚP 2014 roku wzięło udział 500 osób! Każda z nich stworzyła element jednego z niezwykłych przedmiotów przeznaczonych do sprzedaży. Razem przygotowano aż 52 wyjątkowe projekty, z których sprzedaży uzyskano kwotę przewyższającą 45 tys. złotych. Do grona twórców dołączyli fotografowie, dzięki którym prace prezentowane są przez profesjonalne modelki. Projektantki biegłe w technice scrapbookingu, wykonały opakowania do każdego egzemplarza biżuterii. 


Na finale 2014 roku aukcje Biżuteryjek zajęły pierwszą dziesiątkę aukcji cieszących się największą popularnością! 

Naszyjnik "Tęczak" - Biżuteryjki dla WOŚP.
Naszyjnik "Tęczak" - Biżuteryjki dla WOŚP.
Źródło: http://bizuteryjkidlawosp.pl


Przygotowania Biżuteryjek do finału 2015 roku. 


Ślubna kolia sutaszowa - Biżuteryjki dla WOŚP.
Projekt ślubnej kolii sutaszowej - Biżuteryjki dla WOŚP.
Źródło: http://bizuteryjkidlawosp.pl
Ekipa akcji Biżuteryjki dla WOŚP już przygotowuje się do finału w 2015 roku. Jest to okazja do spotkania. Przygotowania rozpoczęto zjazdem rękodzielników we wrześniu br. w Borach Tucholskich. Biżuteryjki zapowiadają, że w tym roku powstanie jeszcze więcej projektów… Na zjeździe rozpoczęto pracę nad nowym projektem – naszyjnikiem wykonanym z glinki Goldie Bronze (metaliczny proszek, z którego po odpowiedniej obróbce można uzyskać m.in. elementy biżuterii w kolorze starego, antycznego złota). Gotowe elementy pojechały do Krakowa i tym samym rozpoczęły swoją wędrówkę. Finalnie staną się wyjątkowym dziełem kilkunastu rąk uzdolnionych rękodzielnikówBiżuteryjki na stronie informują także o drugim projekcie, który powstaje – sutaszowej kolii ślubnej, która będzie dziełem 45 projektantów. W przygotowaniu jest jeszcze kilka innych projektów w technice sutasz. Koniecznie odwiedźcie stronę Biżuteryjek oraz ich fanpage na Facebooku - tam więcej informacji o inicjatywie oraz bieżące newsy. 

Wspólna inicjatywa rękodzielników  jest przykładem tego, że tam gdzie pasja, tam jest energia i moc dokonywania wspaniałych rzeczy.

0 komentarze: