O projekcie Craft Point Social

Do kogo skierowany jest projekt?

blog Craft Point Social
Craft Point Social to blog dla projektantów rękodzieła, osób zainteresowanych rynkiem rękodzieła w Polsce, fanów ręcznie wykonywanych produktów, wszystkich osób które tworzą i sprzedają swoje produkty w Internecie. Także dla osób powiązanych z rynkiem rękodzieła, dostarczających produkty lub usługi dla tej branży. Wszystkich tych, dla których Internet to miejsce pracy.

Jakie tematy poruszam?

Na blogu piszę o rynku rękodzieła i rzemiosła artystycznego, o fenomenie tego zjawiska w Polsce. O tym jak naprawdę wygląda praca w tej branży. O ciekawych zjawiskach i inicjatywach oraz wydarzeniach branżowych.

Craft Point Social to miejsce, w którym dzielę się z Wami moimi doświadczeniami zdobytymi w ciągu prawie 8 lat pracy jako projektant rękodzieła i właściciel galerii internetowej. Znajdziecie tu praktyczne porady związane z codzienną pracą projektanta, informacje dotyczące fotografii produktowej i obróbki zdjęć, wskazówki jak pisać o swojej marce i produktach, co powinno znaleźć się w opisie produktu, jak wyceniać swoje prace, gdzie sprzedawać i w jakich wydarzeniach warto brać udział.

Piszę o tym jak korzystać z mediów społecznościowych do promocji swojej marki i produktów. Odpowiadam na pytania: Czy warto prowadzić bloga? Mieć konto na Facebooku? W jaki sposób komunikować się i do czego wykorzystywać poszczególne kanały social media? Jak rozmawiać z klientami? Jak zorganizować swoją pracę, by nie zwariować i mieć czas na relaks :) Jak monitorować podjęte działania i analizować ich efekty. Dlaczego warto generować raporty, mimo iż nie mamy szefa, który od nas tego wymaga ;)

Jaki jest cel projektu?

Doskonale wiem jak wygląda praca projektanta, wiem z czym wiąże się prowadzenie sklepu www i sprzedaż prac w Internecie. Zdaję sobie sprawę z mnogości rzeczy jakimi należy się zająć i z tego jak w rzeczywistości niewiele czasu pozostaje na np. zgłębianie wiedzy o pozycjonowaniu, content marketingu, konkursach na fb, strategii social media i wielu innych zagadnieniach, o których powinno się wiedzieć i wykorzystywać w codziennej pracy.

Craft Point Social to portal wsparcia dla rękodzielników, wszystkich którzy promują swoją markę i sprzedają produkty w Internecie, wykorzystując do tego m.in. media społecznościowe. Informacje, wskazówki i porady jak zwiększyć skuteczność swoich działań w Internecie znajdziecie właśnie na tym blogu.  


Zapraszam - dołącz do naszego grona, korzystaj z porad i wskazówek, 
wymieniaj się doświadczeniami, komentuj. 
Poczuj, że jesteś częścią grupy, która w merytoryczny sposób wspiera się wzajemnie !

2 komentarze:

  1. Dziś znalazłam tę stronę i okazała się bardzo przydatną. Dziękuję. :) Kamila

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna strona - podałam ją dalej ;)

    OdpowiedzUsuń